GASTFOTO'S VAN CHRIS KONINGS XI
Door Niels in Ingekomen Foto's, donderdag 30 september 2010 18:00
Een nieuwe trekker of machine is altijd spannend op het bedrijf. Op het akkerbouwbedrijf van Gert Klapwijk werd een tijdje terug een nieuwe Beco kipper in ontvangst genomen. Natuurlijk was Chris van de partij met zijn camera's.
Een nieuwe kipperIk kom uit een tijdperk waarin de boerenwagens in verhouding stonden met hun omgeving. De wielen hadden een diameter die vandaag de dag bijna om een grote personenwagen zouden passen. De polderwegen en de dijken waren niet breed en met een beetje geluk kon je elkaar goed passeren zonder in de berm te hoeven geraken. De omgeving die ik hiervoor beschreef en waar ik nog steeds woon, is een wonderlijk plat landschap dat onder elke weersomstandigheid mij boeit. En als je daar dan doorheen rijdt met voor je een gloednieuwe Beco kipper (18 ton), merk je ineens hoe groot het verschil geworden is tussen toen en nu!






















REACTIES
toevallig
een heeel groot deel van die route heb ik van de week volgens mij ook gereden met een vracht stro
een heeel groot deel van die route heb ik van de week volgens mij ook gereden met een vracht stro
de wereld is klein

Wat een prachtige kiepers die beco's. Erg goed afgewerkt, goed zicht in de bak, rijden erg stabiel en trekken in mijn ogen licht. Ik heb toevallig in 2004 op zomerstage met een ts 110 gereden met één van hun super 1800’s erachter ( ging 21 ton tarwe in, de trekker was maar tijdelijk tot er een zwaardere beschikbaar was), qua remmen en weggedrag is het levensgevaarlijk maar trekken ging redelijk . Iemand trouwens een idee wat de benodigde hoeveelheid trekkracht aan een kieper beinvloed? Zo hebben we een vaia 14 tonner (bladveren) die veel zwaarder trekt (komen met een tm 120 en een volle vracht aardappels niet eens op de 40 km/h) dan een cebeco kieper (pendeltandem) die maar 400 kg minder tarwe mee kan nemen. Ze zeggen bij beco dat de drukverdeling in de tandem veel uitmaakt.
de techniek van die dingen ken ik als hobby-fotograaf niet, maar ik ben het met je eens dat dit wel een héél mooie kipper is. Ik wilde eerst nog wat details fotograferen ivm die door jou ook genoemde afwerking, want die is heel scherp.
Vindt dat Beco wel eens kunnen gaan adverteren dan hier op de site met al die reclame!

hier lope nou ok drie nieuwe vind miedema´s op de weg fijner i.v.m. overhangen en duwen maar beco´s vind ik op het land fijner
Haha, ik ben undercover pr medewerker van Beco Niels.

Niels schreef:
Vindt dat Beco wel eens kunnen gaan adverteren dan hier op de site met al die reclame!
I SECOND THAT
!!!!!!!!!!!!!!

I SECOND THAT

Mooie kipper! En de TM ook mooi gewassen zo te zien
Eey Leon, natuurlijk maken bandengrootte en bandenspanning super veel uit. Waren die bij al jou genoemde kippers ongeveer hetzelfde?

Eey Leon, natuurlijk maken bandengrootte en bandenspanning super veel uit. Waren die bij al jou genoemde kippers ongeveer hetzelfde?
Idd Tim, banden maken veel uit. De druk is hetzelfde en die van de vaia zijn iets hoger (wat zoals algemeen bekent is minder rolweerstand oplevert) en iets breder (= meer rolweerstand). Het verschil is dus te verwaarlozen.
VOEG EEN REACTIE TOE
U dient ingelogd te zijn om te kunnen reageren. Vul hieronder uw gebruikersnaamen wachtwoord in of registreer u als lid op Agrifoto.