FOTO'S VAN NIELS VAN DER BOOM - 18-3
Door Niels in Agrifoto Foto's, donderdag 27 maart 2025 19:00
Opnieuw een serie van een glorieuze voorjaarsdag op 18 maart. In Dronten en Biddinghuizen werden volop uien en suikerbieten gezaaid. Ook zien we zelfs al een eerste pootmachine rijden in de aardappelen. Een goed gemixte voorjaarsreportage dus.

Wortelruggen frezen door De Bruycker Agro uit Dronten met een John Deere 6R150, Cappon zaaibedbereider en Baselier 4FK310 hakenfrees.









Akkerbouwbedrijf Stegeman-Priem uit Biddinghuizen was al vroege consumptieaardappelen aan het poten.

Deutz-Fahr Agrotron M625 met Baselier FF310 frontfrees en Netagco Structural PM 40.








Case IH Maxxum 125 met Kramer uienzaaimachine van akkerbouwbedrijf Piek uit Biddinghuizen/Lelystad.








Bij Landbouwbedrijf Van Bavel uit Lelystad werden biologische zaaiuien gezaaid. Hier net het laatste bed.

New Holland T4.95 met VSS Agro Drukrol en Agricola Italiana precisiezaaimachine.


Het is een bijzondere, deels eigenbouw, zaaimachine. Het zijn in feite 2 zaaimachines aan elkaar gebouwd, om over voldoende luchtcapaciteit te beschikken voor het zaaien van erwten. Verder is een APV strooier opgebouwd en schijfbesturing van Raven.

Op dezelfde kavel werd ook geploegd land gecultiveerd met de nieuwste trekker van het bedrijf.

Een NH T7.230 PLMi Blue Power met Lemken Quarz 7 en Horsch Terrano 5 FX.









Land klaarleggen en suikerbieten zaaien in 1 werkgang bij landbouwbedrijf Aalderink in Biddinghuizen.

Massey Ferguson 7716 S Dyna 6 met Hacon koppensneller, Kverneland NG-M 101 rotorkopeg en Kramer ProSeeder Single.


Met de combinatie kunnen 2 bedden uien van 1,50m worden gezaaid. In dit geval zijn 4 elementen geheven en worden bieten gezaaid.


Lekker dik op de banden met Nokian Country King 710/50R26.5 voor en BKT Agrimax 1050/50R32 achter.






REACTIES
Er zijn nog geen reacties geplaatst.VOEG EEN REACTIE TOE
U dient ingelogd te zijn om te kunnen reageren. Vul hieronder uw gebruikersnaamen wachtwoord in of registreer u als lid op Agrifoto.