Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's van Kees de Nood
Zaterdag 09 februari 2019 Delen
Ondanks het wisselvallige weer maakte Kees in januari toch nog een serie foto's. Niet van de landbouw maar het kappen en verwerken van bomen. Op 2 februari werd op Walcheren de vierde Snertrit verreden met veel oldtimertrekkers. Ook daar was hij bij.
We beginnen op 8 mei van afgelopen jaar. Akkerbouwbedrijf De Nood uit Waterlandkerkje is bezig met aardappelen aanfrezen. Op de achtergrond de mooie rij bomen op de Liniedijk. Na 40 jaar zijn de bomen kaprijp.
En zo ziet dat er half januari uit. In Zeeuws-Vlaanderen worden deze winter veel kaprijpe populieren gerooid. Zo ook op de Liniedijk nabij Waterlandkerkje.
Met groot materiaal is de Belgische firma De Baere uit Aalter bezig.
Ruim 40 jaar geleden werden op dezelfde Liniedijk ook bomen gerooid. Toen stond er geen kraan om de stammen gericht neer te leggen en het snoeihout werd ook niet versnipperd.
Volvo EC220EL met Westtech Woodcracker C450.
En een Volvo EC220DL met sorteergrijper.
Ruim 40 jaar terug werd het snoeihout met de Atlas 1200 van loonbedrijf De Nood op hopen gedraaid. Vervolgens enkele pakken stro eronder gelegd en een vat afgewerkte olie erover om het te verbranden. Een mooie winterklus voor de kraan.
Kees maakte deze foto's op 17 januari.
Scania truck met walkingfloor trailer.
Versnipperen met een Jenz HEM 820 versnipperaar.
Op 23 januari viel er sneeuw en kon Kees dus nog enkele mooie plaatjes maken.
Kees is goed voorbereid op een koude winter.
Groenverzorgingsbedrijf Riemens uit Hoek was bomen aan het rooien en versnipperen.
Met een Hitachi Zaxis 135 US.
Valtra N4 met snippercombinatie.
Heel toepasselijk: Elke dag een snipperdag.
Dan iets heel anders. Het station van Middelburg met de stationsbrug ervoor.
Op zaterdag 2 februari werd voor de vierde maal de Snertrit gereden door de leden voor Oldtimer trekkerclub Nisse.
De deelnemers moesten echt 'snertweer' trotseren voor die dag.
Deze Massey Ferguson 158 met Bergmann meststrooier stond al klaar om te gaan strooien half februari. Of wellicht met pech?
Bij loonbedrijf Louwerse in Serooskerke wordt de Vervaet 17-T bietenrooier schoongemaakt. Een mooie klus bij een temperatuur van +3 graden.
Helaas bleef het maar regenen.
De rustplaats werd echter snel bereikt.
Er werd gestopt bij het museum van Johan Spruit in Grijpskerke.
Voor de deelnemers werd snert en een broodje worst geserveerd, wat zeer goed smaakte.
De Lanz wordt weer gestart om verder te kunnen gaan.
Helaas kreeg Kees problemen met zijn fotocamera en kon de rest van de tocht niet worden vastgelegd.
De dag erna was het wel schitterend weer en zo maakte Kees nog enkele foto's in Breskens aan de Panoramaweg.
Een kijkje op de Waterduunen.
Advertentie
Reacties