Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's van Niels van der Boom - 14-9 I
Vrijdag 16 november 2018 Delen
Foto's van de fruitteelt zien we bijna nooit op Agrifoto. Daar brengen we nu verandering in. Tijdens de pluk van appels en peren mochten we meekijken bij fruitbedrijf Rijk in Dronten. Een ware happening tussen de volle bomen. Van appels gaan we vervolgens naar aardappels.
We kijken mee bij fruitbedrijf Rijk in Dronten waar op 14 september de laatste peren werden geplukt.
Het bedrijf zet een groot aantal Iseki compacttrekkers in voor de pluk om de kisten te vervoeren. Hier een TU1600 in actie.
Hier werden Conference peren geplukt door 5 pluktreinen met ieder 6 mensen. In totaal dus 30 personen die aan het plukken waren.
De volgende pluktrein arriveert alweer met een Iseki TU1500.
Poolse medewerkers zijn hier aan het plukken.
Iedere peer wordt handmatig op kwaliteit beoordeeld en voorzichtig in de kist gelegd.
Klein maar dapper deze 'Blue killer'. Met hun 15 pk moeten de trekkers er flink aan sleuren wanneer alle kisten vol zitten.
De laatste bomen hangen nog goed vol.
Een tweede plukploeg.
En de derde ploeg met een Iseki TU1600 erbij.
De Iseki TX1510 die bij de vierde ploeg hoorde. In totaal zijn er 18 Iseki's op het bedrijf met ieder 5 kistenwagens.
Op het erf staat letterlijk een hele trein met volle kisten te wachten.
De kisten worden met behulp van een elektrische Linde heftruck in de koeling gereden. Op het erf zit altijd 1 man die de treinen lost en lege kisten erop zet.
Het bedrijf teelt ook zelf fruitbomen. Voor die werkzaamheden zijn er een aantal grotere Fendt trekkers, zoals deze 312 Vario met ernaast een Fendt 260 V en W Perfect bloter.
De koelcel zit inmiddels bijna vol.
Tegenwoordig wordt voor een groot gedeelte van kunststof kisten gebruik gemaakt.
In een koelcel past ongeveer 130 ton peren. De kisten staan 9 hoog opgestapeld. Een tweede man vult de koelcel, of eigenaar Frans Rijk doet dit zelf.
Verder telt het machinepark ook nog een Fendt Farmer 206 V en Fendt 211 Vario.
Fiat 570 met W Perfect hefmast.
De nieuwste en modernste trekker van het bedrijf. Een Fendt 209 V Vario met 3-rijïge Munckhof boomgaardspuit. De trekker is ook met Raven RTK-GPS uitgerust.
Op een andere locatie is een Nederlandse plukploeg bezig in de appels.
In totaal heeft het bedrijf 70 mensen aan het werk tijdens de pluk. De grootste groep was half september al bezig in de appels.
Helemaal in de verte zie je nog plukkers bezig met een hoogwerker. Deze plukken de koppen van de bomen vanaf de draad.
En ook hier weer de nodige Iseki's.
Deze mooie rode appels van het ras Jonagold Red Prince vallen wel op aan de boom.
Niet veel verderop is Aeres Farms uit Dronten uien aan het opladen.
Met een Steyr 4115 Profi en Grimme GZ 1700 uienlader. Onder de afvoer een Steyr 6180 CVT met Peecon CARgo 18000 kipper.
Ook dealer Groenoord is onderweg met hun John Deere 8000-serie demohakselaar.
Pootaardappelen inschuren van het ras Agria bij akkerbouwbedrijf Hanse in Nagele.
TCM 30 heftruck.
Miedema AKV 42 kistenvuller.
Cito stortbak.
Ford 4610 met Beco S-800 kipper.
Fendt Farmer 308 LSA met Beco Super kipper.
Deutz-Fahr Agrotron 115 MK3 met Beco Super 1200 kipper.
Er werd gerooid door een Dewulf RA3060 van Hanse.
Advertentie
Reacties