Resultaat 1 van 4 getoond

Foto's uit de oude doos van: Karel Ras I

Zondag 11 maart 2018

Regelmatig verschijnen er op ons Youtube kanaal oude films van loonbedrijf D. Ras uit Nieuwe-Tonge. Karel Ras is constant op zoek naar nieuwe foto's van dit bekende Zuid-Hollandse loonbedrijf. In deze eerste van 4 series zien we de rijke historie.

foto

Twee van de speciale 2WD Ford TW-35's en een Ford TW-30. Het loonbedrijf kocht ooit een partij Ford's die voor het buitenland bestemd waren. Zo kregen ze deze bijzondere tweewielaangedreven exemplaren in bezit net als enkele TW-5's.

foto

Bermen maaien met een zelfbouw Vicon triple maaier bestaande uit 3 schotelmaaiers.

foto

Mastenbroek 25/20 V drainagemachine.

foto

Ford Richier H-48CL rupskraan bij asfalteringswerkzaamheden.

foto

Het bedrijf was naast de landbouw ook heel groot in het grondverzet.

foto

Ook was Ras zeer bekend bij het slootonderhoud. Hier een Ford 6700 met Herder arm.

foto

Dit was in 1975.

foto

Nieuwe Ford 7840 met mesttank.

foto

Ford 8700 met Herder arm.

foto

Vroeger, toen de mannen nog echt sterk waren.

foto

Aan het slootkanten klepelen.

foto

Ford TW-35 met Beco dumper.

foto


foto

Sloopwerkzaamheden.

foto

Bouw van een strodekker.

foto

Aardappelen rooien door een Fordson Major en Grimme rooier in 1968.

foto

De Ford Richier kraan.

foto

Eén van de bijzondere machines die het loonbedrijf in gebruik had was deze 'Claas Raxion'.

foto

Ford 8970 met haakarm carrier.

foto

De bomen en takken worden versnipperd door een Morbark versnipperaar.

foto


foto

Dit voertuig, Agri-Jobber genaamd, werd gebouwd door de Rotterdamse Droogdok Maatschappij (RDM). Er zijn slechts een handvol exemplaren gebouwd. Ras gaf hem zelf de Claas look inclusief matchende stickers.

foto

Komatsu minigraver.

foto

NH TM 150 met Breston kipper.

foto

Ras had ook nog een Agri-Jobber met breedstrooier.

foto

Nog een ongelukje. Een Hyundai Robex 320LC rupskraan biedt hulp.

foto

Ford TW-35 2WD met geschaarde dieplader.

foto


foto


foto

Duikers aanleggen en een Massey Ferguson 135 in Dirksland.

foto

Nog zo'n bijzonder voertuig van het bedrijf. Dit voertuig genaamd 'Bella' startte zijn leven als een Claeys bietenrooier. Dat was geen succes waarna hij werd omgebouwd tot zelfrijdende maaiarm.

foto

Bauer beregeningshaspel samen met een Deutz en Landini 8600 trekker.

foto


foto


foto


foto

Deutz met bermkantsnijder.

foto


foto

Aanleggen van een fietspad.

foto


foto

Fordson Major met een Carlo Pesci kraan en zelf ontwikkelde heggenknipper voor het snoeien van windsingels.

foto

Caterpillar D5 van Ras.

foto


foto


foto

Ford P-45 en de auto direct mee naar de klus of naar huis.

foto

Graszaad dorsen met een Claas Dominator 85.

foto


foto

Tot slot iets verder terug in de tijd met deze Claeys MZ.
Advertentie

Reacties

rdwit
11-03-2018 14:58 uur
mooie serie,
zijn er ook fotos van de aardappelrooier die ooit gebouwd/verbouwd is door het bedrijf? ding draait hier nu in de polder.

had ras niet een stuk of 3/4 van die agrijobber probeersels? ben er ooit geweest toen het bedrijf al even niet meer actief was. alles stond er nog alsof ze weer aan de gang konden. toen begrepen dat al die agri jobbers stuk voor stuk aan de kant gingen omdat de versnellingsbakken het begaven en er geen onderdelen meer waren

  • Reageer
  • Quote
Niels
11-03-2018 15:03 uur
Ik weet welke rooier je bedoeld maar daar heb ik helaas geen foto's van nu.

Ik meen dat Ras 2 Agri-Jobbers had. Deze in Claas uitvoering en een standaard AJ met een meststrooier opgebouwd. Waar die 'Claas' heen is gegaan weet ik niet. Die ander staat volgens mij nog steeds kapot op het terrein. Daar in de buurt rijdt nog een derde machine die is verbouwd tot hakselaar.
  • Reageer
  • Quote
rdwit
11-03-2018 15:07 uur
dacht dat er toen 2 buiten stonden met een breedstrooier opbouw en een autolaadkraan achter de cabine, dingen konden zichzelf volgooien.
en binnen stond toen er nog een met een giertank, die ging altijd een deel van het jaar naar groningen, daar zat volgens mij iets van familie die de machine nog gebruikten, hij had alleen nog maar 2 versnellingen ofzo.

wij gingen bij een rooier kijken die daar in de opslag stond in een gigantische loods, maar het bezoek aan wat er daar verder gebeurde maakte meer indruk dan de grimme toen der tijd.
  • Reageer
  • Quote
Niels
11-03-2018 15:26 uur
Van de machine met breedstrooier en kraan heb ik net een video online gezet: https://youtu.be/NMS97kECSH4. Volgens mij hebben ze er daar maar 1 van gehad dat zal ik eens checken. Een giertank zegt mij niets. Ze hadden wel een Terra-Gator 3 wieler met tank. Ik denk dat jij hun Hemos 4 wieler bedoelde die was ook groen en een mesttank. Die ging inderdaad naar hun familie W. Ras in Bellingwolde (Groningen).

De Hemos is later omgebouwd tot een zelfrijdende stobbenfrees. Het terrein is vrij recent verkocht en alle machines zijn nu ook weg. Een deel is nog gehouden voor eigen gebruik zoals 2 Ford 8970's en een paar van de TW's.
  • Reageer
  • Quote
rdwit
11-03-2018 15:48 uur
grappig om dat ding te zien draaien, dat van die hemos kan wel eens kloppen ja.
  • Reageer
  • Quote
bolinder
11-03-2018 15:49 uur
Als ik mij niet vergis stond er in de pionier van afgelopen Januari een prachtige reportage van dit bedrijf dat via Kuiken een tweede vestiging in Groningen was begonnen.
  • Reageer
  • Quote
modest
11-03-2018 18:40 uur
Wauw, leuk !
  • Reageer
  • Quote
KeesdeNood
11-03-2018 19:48 uur
Prachtig stuk loonwerk historie.
  • Reageer
  • Quote
charel
11-03-2018 21:33 uur
Die TW trekkers zijn toch van de bodem van de noordzee gevist als ik mij niet vergis.
  • Reageer
  • Quote
Bollenbouwer
12-03-2018 07:14 uur
Prachtige serie, zonde dat zo'n bedrijf er niet meer is.
  • Reageer
  • Quote
Niels
12-03-2018 08:34 uur
charel schreef
Die TW trekkers zijn toch van de bodem van de noordzee gevist als ik mij niet vergis.
Klopt inderdaad dat schip verging voor de Belgische kust en zijn later door een Duits bedrijf opgevist. Waren er heel veel kapot en van alle kapotte hebben ze een aantal goede gemaakt.
  • Reageer
  • Quote
nh_m135
07-09-2018 21:07 uur
wanneer is dit bedrijf gestopt? wel zonde, was er geen opvolging?
  • Reageer
  • Quote

Vul hieronder je gegevens in om een reactie te plaatsen.

Door het plaatsen van deze reactie ga je akkoord met het opslaan van bovenstaande gegevens. Hieronder valt ook je IP-adres om eventueel misbruik tegen te gaan.