Resultaat 1 van 4 getoond

Foto's van Niels van der Boom - 21-2

Zaterdag 11 maart 2017

Voor deze zonnige fotoserie van 21 februari gaan we naar het Noord-Hollandse Spanbroek. Daar zien we loonbedrijf Van Diepen bezig met hun unieke zelfrijdende sleepslangbemester, op basis van een Fendt trekker. Een prachtig gezicht, zeker vanuit de lucht.

foto

De zelfrijdende sleepslangbemester van loonbedrijf Van Diepen uit Spanbroek.

foto

Als basis diende een Fendt Favorit 716 Vario die al 20.000 uren op het bedrijf draaide. In zijn tweede leven kan hij nog jaren mee.

foto

De buffertank heeft ruimte voor 1 kuub mest die er op de kopakkers in wordt gepompt.

foto

Roelama bouwde een speciale sleepslangbemester voor de combinatie. Per twee elementen wordt de sectieafsluiting op GPS bediend.

foto

Door de zwenkarm ligt het zwaartepunt exact in het midden van de machine en is de gewichtsverdeling het meest ideaal. Dat betekent snel draaien en zo min mogelijk insporen op de kopakkers.

foto


foto


foto

Half februari waren de omstandigheden prima om rundveedrijfmest op grasland te injecteren.

foto


foto

Een Fendt Favorit 712 Vario, met twee Schouten slangenhaspels, is bezig de overbodige slangen vast op te rollen.

foto


foto


foto


foto


foto

Kramp leverde het scherm en de software. De machine wordt via RTK-GPS van SBG Raven aangestuurd. De Viper terminal zie je linksonder.

foto

In het neusje zitten nog de koplampen en airco unit.

foto

Op naar de volgende klant.

foto


foto


foto


foto


foto


foto

De Fendt 820 Vario met Schouten Ideal pompwagen staat al klaar voor vertrek.

foto

En bij de volgende klant.

foto


foto


foto


foto


foto

Fendt Farmer 306LS Turbomatik met mestpomp van de melkveehouder. De mest werd van de ene stal naar de andere gepompt.

foto

Same Centurion 75 Export met Schuitemaker Feedo 80-13 voerwagen.

foto


foto

Massey Ferguson 5435 met een Reck mestmixer.

foto


foto


foto


foto

Er werd hier bemest in de polders van Spanbroek.

foto


foto

Hollandse luchten én een windmolen.

foto


foto


foto


foto


foto



Meer video's op het Agrifoto Youtube Kanaal
Advertentie

Reacties

Er zijn nog geen reacties toegevoegd.

Vul hieronder je gegevens in om een reactie te plaatsen.

Door het plaatsen van deze reactie ga je akkoord met het opslaan van bovenstaande gegevens. Hieronder valt ook je IP-adres om eventueel misbruik tegen te gaan.