Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Gastfoto's van Kees de Nood IV
Dinsdag 19 augustus 2014 Delen
Kees de Nood wist 'zijn' dorsseizoen dit jaar heel bijzonder af te sluiten. Hoe? Door een aantal prachtige klassiekers op de plaat te zetten. Zo zien we verschillende oude combines aan het werk, waaronder een Massey-Harris en BM-Volvo. Uiteraard mag ook de MF 760 niet ontbreken!
International 1055 met een verbouwde Schuitemaker kipper van Luc van Deursen uit Heille.
Een Fahr M1102 uit de jaren 70 dorst hier het graan. Op de achtergrond een New Holland TX 66.
Ford 5610 met een BAV kipper van akkerbouwbedrijf Quaak uit Sluis.
Tarwe dorsen door een New Holland Clayson 1540.
NH Clayson 8060, met TX cabine, van loonwerker Mark Bonte uit St. Margriete.
En een NH Clayson 8080 van Bonte.
In totaal staan er twee 8060's en een 8080 op het stuk. Helaas net klaar.
Een van de nieuwste combines in Zeeuws-Vlaanderen. De John Deere T660i van loonbedrijf Brasser & Van der Sluis uit Zuidzande.
Deze was tarwe aan het dorsen voor akkerbouwbedrijf Risseeuw uit Schoondijke.
Op weg naar Nieuwvliet is deze Belgische combinatie stro aan het persen. De Belgische boeren en loonwerkers kopen veel stro in het gebied.
Er wordt geperst met een mooie Case International 1255 XL met Hesston 4700 grootpakpers.
Z-V staat bekend om deze machines. De Massey Ferguson 760 combine! Dit prairie monster is van akkerbouwbedrijf Smit uit Groede.
Hier wordt zomergerst gecombined.
Lossen bij een MF 2620 met Roelama kipper.
Dorsen met een stationaire dorskast van Theo Hanenbergh op de dorsmiddag in Nieuwvliet.
Die wordt aangedreven door een JD model B.
Massey-Harris Super 27 combine van Adrie Luteijn uit Groede.
Kees verteld nog wat over de geschiedenis van deze machine: "Deze machine is van bouwjaar 1950. Adrie Luteijn heeft hem tweedehands gekocht en mee gewerkt tot 1992. Dit jaar is opnieuw een stukje met de machine gedorst tijdens de Dorsmiddag en met succes. Adrie is nu 81 en vond het prachtig nog eens met de machine te werken."
En als laatste nog een prachtige oude combine. Een BM-Volvo S1000 uit 1963 van Corné Goedhart.
Ook over deze zeldzame combine weet Kees het een en ander: "Corné dorst ieder jaar nog diverse percelen met deze S1000 uit 1963. De S1000 is gebouwd van 1959 tot en met 1964. Ze waren origineel blauw met rode wielen en vanaf 1963 groen met gele wielen. De chauffeur op deze foto's is de eerste eigenaar, de tachtig jarige Gideon Karelse. Daar hebben we al eerder foto's van gezien 'uit de oude doos.
De man op de heftruck is Johan Koster. Ook hij is een oud-loonwerker van Zeeuws-Vlaanderen en dus een man met veel verhalen en ervaringen.
Advertentie
Reacties
Marc: Geen foto's van toevallig?