Resultaat 1 van 4 getoond

Foto's van Niels van der Boom - 7-9 I

Maandag 28 oktober 2024

Begin september was het de tijd van de uien. We starten in het zuiden van Brabant met Franzen Landbouw waar gerooid werd door 2 combinaties. Vervolgens zien we hoe op Flakkee de uien worden opgeladen en ingeschuurd. Beginnen doen we echter met hakselen.

foto

Loonbedrijf Kennes is 's ochtends vroeg al een snede gras aan het hakselen.

foto

Met hun Claas Jaguar 930 waar een 300 pick up voor hangt.

foto

Ernaast een John Deere 6R215 met Schuitemaker Rapide 6600.

foto


foto


foto


foto


foto

JD 6155R met Veenhuis Combi 2000.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto

Fendt 516 Vario ONE met Holaras loofklapper en uienrooier van Franzen Landbouw.

foto


foto


foto

Fendt 516 Vario S4 met eenzelfde Holaras combinatie.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto

Franzen stapte dit jaar over op 2,25m teeltbedden en schafte daarvoor 2 nieuwe rooicombinaties aan. Ook de 516 ONE werd nieuw gekocht.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto

Op het bedrijf in Brabant rijdt deze tweede Delvano veldspuit voor de gewasbescherming.

foto

Passerende Deutz-Fahr Agrotron 6185 TTV met haakarm carrier van Huijbregts Tuinplanten.

foto


foto


foto


foto

Verder op Flakkee waar de uien werden opgeladen. Een Fendt 724 Vario S4 met nieuwe SU Tech 2x 2,25m uienlader.

foto


foto


foto


foto


foto

Fendt 728 Vario Gen7 met Beco Super 2800.

foto

Fendt 930 Vario ONE met Beco Super 2800.

foto

Via een Breston Pro Cleansizer 2600 stortbak komen de uien binnen.

foto


foto


foto

Ook deze Fendt 724 Vario S4 met Beco Super 2800 reed mee.
Advertentie

Reacties

charel
28-10-2024 20:15 uur
Mooi dat je het inschuren van het gewas ook mee hebt gefotografeerd Niels. Zeker bij de grote gewasstromen van tegenwoordig ben ik altijd zeer benieuwd hoe dit op het erf verwerkt wordt.
Thuis ben ik meestal degene die het product op het erf ontvangt en vind het altijd de kunst om het zo netjes mogelijk te doen maar de rooier of lader niet stil te laten staan. Onze inschuurlijn is "maar" 60cm breed en zeker met de uien is het altijd een hele kunst om de VSS-Amac lader aan het rijden te houden.
  • Reageer
  • Quote
Niels
29-10-2024 08:34 uur
Bedankt Charel, die opmerking krijg ik vaker van boeren (over de inschuurlijnen). Niet alle locaties lenen zich ervoor, het moet passen en niet iedereen wil het.
  • Reageer
  • Quote
niewiem
31-10-2024 07:01 uur
Helemaal mee eens, Charel. Ik doe hier in Polen ook al het inschuurwerk en mijn rechterhand ,Irene , staat aan de band en haalt zoveel mogelijk rotzooi er nog uit. Ik zeg altijd tegen haar dat we een compromis moeten sluiten tussen kwaliteit en kwantiteit. Bij ons worden de uien aangevoerd met vrachtauto's en ik wil geen file hebben op het erf. (h):)
  • Reageer
  • Quote

Vul hieronder je gegevens in om een reactie te plaatsen.

Door het plaatsen van deze reactie ga je akkoord met het opslaan van bovenstaande gegevens. Hieronder valt ook je IP-adres om eventueel misbruik tegen te gaan.