Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's van Kees de Nood VIII
Zondag 05 september 2021 Delen
Toen half augustus de graanoogst weer werd opgestart in Zeeuws-Vlaanderen was Kees daar ook bij met zijn camera. Een aantal nieuwere machines en golden oldies zien we aan het dorsen. Ook is er aandacht voor het oprollen van het vlas.
Op 12 augustus werd in dit deel van ons land weer begonnen met de tarweoogst. Het vochtgehalte was nog niet helemaal goed, maar achteraf bleek het een goede keus. Hier de 2 afvoercombinaties van akkerbouwer Jaap Pladdet uit Oostburg. Een New Holland T6.145 en T6050 beide met Mullié T-18 QS kippers.
Drie combines op een rij.
De Claas Mega 360 met C600 maaibord van loonbedrijf Francke uit Cadzand was hier bezig.
Jaap vroeg aan Kees of hij mee wilde rijden naar het CZAV-depot aan de Steenhovensedijk in Oostburg.
Deutz-Fahr DX met Cebeco kipper.
NH TSA met Cavero S1600 kipper.
Wat is er mooier dan met je vader meerijden en het graan wegbrengen.
Case IH Maxxum met Record kipper.
Een eindje verder was akkerbouwer en fruitteler Jaap Flikweert uit Aardenburg ook tarwe aan het dorsen.
Dit met een John Deere 430. Een oldie uit de jaren 60 maar eentje die nog perfect draait.
Fiat 100-90 DT met Schuitemaker kipper.
Vrijdag 13 augustus was een mooie droge dag. Ideaal om het vlas op te rollen. Hier is vlasser Boelens uit Sint-Jan-in-Eremo bezig met 1 van in totaal 3 Dehondt oprolpersen.



Claas Scorpion verreiker met Wifo balenklem en Fendt 700 Vario met Fliegl aanhanger.

Advertentie
Reacties
Dat roept herinneringen op, Kees !
Leuk.
lijkt wel of die oude combines altijd meer stro nalaten op het veld :7
[..] Nieuwe machines maken een veel compacter zwad omdat het korter wordt geslagen. Ondanks dat de maaibordbreedte vaak veel meer is. Een zwad van een oude machine zit veel meer lucht in, daarom droogt het ook veel sneller.
We hadden hier eens een boertje met een kleinepakkenpers ingehuurd om enkele hectares stro achter onze Lexion met 9 meter maaibord te persen. Vol goede moed reed hij er met een flinke vaart in en na een tien meter zat zijn pers muurvast.We hebben er hard om gelachen en daarom ben ik het roerend eens met modest.(h):)