Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's van Niels van der Boom - 11 en 12-9
Zaterdag 31 oktober 2020 Delen
Net als de vorige serie heeft ook deze een redelijk hoog Fendt-gehalte. Onder andere doordat we een kijkje nemen bij een de nieuwe Fendt 724 Vario ONE. Daags erna zien we loonbedrijf Ten Hove druk in de grasoogst. Nog meer Fendt dus.
Suikerbieten spuiten met de nieuwe Fendt 724 Vario S5 ONE en een Dammann Profi-Class 10.000 Ltr veldspuit van Van den Borne Aardappelen uit Reusel.
Het betreft hier een prototype die wordt uitgetest. Eind dit jaar worden de eerste productiemodellen in Engeland, Frankrijk en Duitsland verkocht.
Behalve de sticker is de trekker qua uiterlijk gelijk. Welk heeft dit model steekassen. Een optie die Nederlandse Fendt's niet hebben.
De veldspuit is uitgerust met prototype spuittechniek van het nieuwe Nederlandse bedrijf BBLeap. Alles over deze revolutionaire techniek kun je lezen in de Nieuwe Oogst van deze week.
ONE slaat op het geheel nieuwe bedieningsconcept dat bestaat uit 3 beeldschermen.
Het dashboard is vervangen door een 10" touchscreen.
In de armleuning vind je naast een 12" terminal een geheel nieuwe bediening. Die ziet er op het eerste oog complex uit maar hij werkt super simpel en zeer fijn. Ook het rijhendel is volledig nieuw. De zwarte joystick is een optie en hij herbergt 27 functies.
Met de draaiknop kun je het scherm bedienen, naast de touch-bediening uiteraard.
Alles over deze bediening kun je zien in de video.
In de dakrand zit een tweede 12" terminal voor weergave van bijvoorbeeld Isobus-machines of je GPS. Vind je dat het scherm teveel ruimte inneemt, dan kun je hem naar boven schuiven zodat je een half beeld hebt. De machine-weergave van BBLeap betreft eveneens een prototype.
Bij het ochtendgloren is loonbedrijf Ten Hove uit Kamperveen aan het gras oprapen in IJsselmuiden.
Dit werd gedaan door een Fendt 718 Vario met Strautmann Giga-Vitesse III DO Duo Plus en Fendt 927 Vario met Strautmann Tera-Vitesse 5201 DO.
Fendt 930 Vario met Holaras kuilverdichtingswals en kuilverspreider.
Fendt Farmer 308LSA Turbomatik met Strautmann BVW 801 blokkendoseerwagen van melkveehouderij 't Eyland V.O.F uit Kampen.
Deutz-Fahr Agrotron 6150.4 Cshift met Fella frontmaaier en Pöttinger Siloprofi II opraapwagen.
De 718 is ondertussen bezig om het gras rond de boerderij op te ruimen.
Fiat 70-66 DT met Grimme SR 80-40 bunkerrooier van akkerbouwbedrijf Meerse uit Lelystad.
Steyr 6125 Profi met Samon kipper en Steyr 4115 Profi met Samon kipper.

Gras oprapen door melkveebedrijf Zonderland uit Lelystad.
Achter hun New Holland T7.270 Blue Power hangt een nieuwe Schuitemaker Rapide 7800.
Uniek is dat de middelste as van het tridem een schuifas is.



Advertentie
Reacties
Nog geen vario grip op de nieuwe 700 serie? Raak je weer aan die PTG slangen buiten om het wiel heen.