Aan het laden
De pagina wordt geladen, je wordt zo doorgestuurd.
Foto's bestellen
Je hebt zojuist een foto toegevoegd aan je winkelmandje. Je kunt deze nu bestellen of nog meer foto's toevoegen.
Resultaat 1 van 4 getoond
Foto's van Niels van der Boom - 21-3
Dinsdag 31 maart 2020 Delen
Bio Boerma - ZeewoldeCusters-Akkerbouw - BiddinghuizenKees Oomen - BiddinghuizenDe Mallemolen - Swifterbant
Toon 4 items meer
Bitterkoud was het soms door een fikse wind. Gelukkig scheen de zon en was er precies 10 dagen terug nog wat actie op het land te beleven. Bemesten, spitten, klepelen, frezen of het zaaien van één van de eerste gewassen voor het nieuwe seizoen.
De omstandigheden waren ideaal om de eerste stikstofgift op de wintertarwe te strooien. Daar was ook akkerbouwer Frans Gielen uit Swifterbant mee bezig.
De nog glimmende Case IH CVX 140 met Bogballe M2 Base strooier.
John Deere 6830 met Selvatici 3012 spitmachine van akkerbouwbedrijf De Mallemolen uit Swifterbant.
Cat M316D mobiele kraan van loonbedrijf Van het Goor uit Elburg.
En een Fendt 720 Vario met Tebbe MS 240 breedstrooier.
Hier werd stalmest gestrooid op een biologisch perceel grasgroenbemester.
Veel groenbemesters bloeien uitbundig na de warme winter.
Een Steyr 4130 Profi CVT met 2 W Perfect klepelmaaiers van Bio Boerma uit Zeewolde is hier bezig.
Eén van de vele percelen die door de natte winter niet eerder is bewerkt.
Op een kavel van 1 kilometer lang kun je wel meters maken en als chauffeur je best doen om wakker te blijven.
Een tweede Steyr 4130 Profi CVT met Evers Forest cultivator die later met een Ovlac ecoploeg het perceel zou ploegen.
Bij Custers-Akkerbouw in Biddinghuizen worden rode bieten aan de grond toevertrouwd.
Een Case IH Farmall 65C met Monosem MS precisiezaaimachine.
Uitgerust met Trimble TrueTracker werktuigbesturing.
Bij de overburen, akkerbouwbedrijf Oomen in Biddinghuizen, worden wortelruggen getrokken.
Door een Fendt 211 Vario met Baselier 4FK310 hakenfrees.
Op de achtergrond hun nieuwe Fendt 516 Vario S4 met Alpego voorzetwoeler en Pegoraro rotorkopeg, die al stilstond voor de lunchpauze.
Medewerkers van BioBrass uit Zeewolde zijn bezig om vliesdoek te trekken over pas geplante bloemkool.
Een Fendt Farmer 410 Vario met Lely kopeg van het bedrijf is bezig de wielsporen weg te werken van het meststof spuiten.
Advertentie
Reacties
Er zijn nog geen reacties toegevoegd.