Resultaat 1 van 4 getoond

Gastfoto's van Chris Konings IV

Dinsdag 16 november 2010

Op de vijfde dag van het rooispektakel bij Gert Klapwijk was het D-Day. Dit werd de genadeklap waarmee het rooien direct ten einde moest komen. Hiervoor werden twee loonwerkers opgetrommeld, beide met een vier rijer, om op 2 november dan toch eindelijk de laatste te kunnen rooien. Om 12 uur 's nachts zat dan eindelijk alles achter de planken. Wat een seizoen!

2 november
In de late uren van de dag ervoor kreeg ik van Gert een sms waarin stond dat er op dinsdag gewerkt zou worden met dubbele inzet. Twee loonbedrijven, beide met 4 rijïge rooiers, zware trekkers en kippers, naast het eigen personeel en een grote invoerlijn moesten de genadeklap aan de problematieke aardappeloogst brengen. Overal waar je keek zag en voelde je slik. Trekker gleden met hun lading van het land naar de boerderij waar alles werd ingeschuurd en als je de ene trekker gepasseerd was, kwam de volgende al weer in je gezichtsveld. Toen ik aan het eind van de middag opnieuw een kijkje ging nemen, stonden er drie zware jongens in de wachtrij om gelost te worden. Het zou alsnóg zeven uren duren voordat om 24:00 uur de laatste aardappel binnen was en de allerlaatste trekker met vereende krachten uit de zuigende klei was losgetrokken. De oogst was binnen. Het grote schoonspuiten kon beginnen. Tien dagen van intensief volgen waren voorbij. Een enorme ervaring was ik rijker.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto
Advertentie

Reacties

Pascal
16-11-2010 18:17 uur
Wat een gave foto's van een grootse operatie! Schitterend!
  • Reageer
  • Quote
Harold
16-11-2010 18:54 uur
mooie foto's
  • Reageer
  • Quote
Schrabbekerke
16-11-2010 19:57 uur
slik op de weg ; de bezems en schuifjes hebben overuren gedraaid van t jaar.
  • Reageer
  • Quote
Boernknuppel
16-11-2010 20:15 uur
mooi om te zien. :D zie je niet vaak
  • Reageer
  • Quote
justin
16-11-2010 20:52 uur
schitterende foto's(h)
  • Reageer
  • Quote

Vul hieronder je gegevens in om een reactie te plaatsen.

Door het plaatsen van deze reactie ga je akkoord met het opslaan van bovenstaande gegevens. Hieronder valt ook je IP-adres om eventueel misbruik tegen te gaan.