FOTO'S VAN SANDER OOSTDIJK XIV
Door Sander_Oostdijk in Agrifoto Foto's, woensdag 29 januari 2025 19:00
Letterlijk en figuurlijk tussen de bedrijven door kwam Sander in Canada van alles tegen. Landbouw in Alberta is niet mogelijk zonder goede beregening. In deze serie dan ook wat meer foto's van de pivots die je er overal in het landschap tegenkomt.
Een zogenaamde wheel line irrigation op de kopakker van dit perceel. Ze worden meer en meer vervangen door de pivots voor de beregening.
Een vrij simpele buizenconstructie met op regelmatige afstand een sproeier.
Ook de aandrijving van het wiel oogt niet bijzonder ingewikkeld.
Het regent hier doorgaans maar zo'n 300 tot 400mm per jaar. Te weinig voor de teelt van bijvoorbeeld aardappels en suikerbieten.
Case IH Quadtrac 620 AFS Connect met een Degelman stoppeleg din rust stand.
Sugar Alberta, de suikerfabriek van Alberta.
Case IH Magnum 380 CVXDrive AFS Connect met Spudnik 6-rijige zwadrooier.
John Deere 8RT340 met Spudnik 6640 rooier.
Fendt 942 Vario met Massey Ferguson Hesston LB2244 grootpakpers.
Pivot in werking.
Valtra 8550 met John Deere ronde balenpers.
Oogsten van bonen met een Case IH Magnum 220 en Picket Equipment Twin Master.
Case IH Magnum 315 met Picket Equipment Twin Master.
Bij het element met 3 wielen begint het zwenkende deel van de pivot zodat het perceel maximaal beregend kan worden en niet alleen een zuivere cirkel.
Door het zwenkende deel worden de stukken in de hoeken kleiner.
Versatile 450 met Bourgault cultivator.
Versatile 956.
Het water voor de pivots komt vanuit een rivier of meer en wordt met ondergrondse pijpleidingen naar de pivot gebracht.
Bij de pivot wordt het opgepompt en via de buizen constructie naar de sproeiers gebracht.
John Deere 7830 met Veenhuis kipper naast een AVR Puma 4.0 van Kamper Group.
Cat Challenger 65E.
New Holland T9060 bij zonsondergang.
Een van de vele veeteelt bedrijven. De aantallen die op deze boerderijen worden gehouden zijn verbazingwekkend te noemen.
REACTIES
Er zijn nog geen reacties geplaatst.VOEG EEN REACTIE TOE
U dient ingelogd te zijn om te kunnen reageren. Vul hieronder uw gebruikersnaamen wachtwoord in of registreer u als lid op Agrifoto.