FOTO'S VAN NIELS VAN DER BOOM - 23-9 I
Door Niels in Agrifoto Foto's, dinsdag 8 november 2022 19:00
Eind september kon ook in het zuidwesten de aardappeloogst losbarsten. Daarvoor gaan we naar Franzen Landbouw toe. Naast hun Dewulf Kwatro reden enkele van de acht nieuwe Beco 3-assers die voor dit seizoen zijn aangeschaft.
In het zuidwesten viel begin en half september veel water. Op de 23e was net net bekwaam om te rooien op de zwaardere grond.
Voor dit seizoen zijn acht nieuwe Beco drieassers aangeschaft die in een aantal stappen geleverd zijn.
De Dewulf Kwatro van de tweede generatie is inmiddels een bekende verschijning.
Voor de Beco Super 2800 kippers staan Fendt 724 Vario S4 trekkers.
En weer een vracht richting schuur.
De volgende combinatie is er al.
De fritesaardappelen komen prachtig binnen.

En de derde combinatie.

Bak schuin om de valhoogte te minimaliseren.



De rooier is uitgerust met opbrengstmeting.
Inschuren op de hoofdlocatie in Dirksland.
De aardappelen worden tijdelijk opgeslagen om te drogen en vervolgens direct afgeleverd.

Een Breston inschuurlijn zorgt voor de afvoer.
De Pro Cleansizer is met een voorsorteerder uitgerust die de kriel er direct uitdraait en die apart in kisten gaat.

Wand naar beneden, bak schuin en banden op 1,2 bar.


Alle kippers zijn met een weegsysteem uitgerust. Hier is te zien dat bijna 29 ton aardappelen is geladen. De totale combinatie weegt 44,8 ton. Iedere vracht wordt automatisch opgeslagen zodat je achteraf in de computer kunt zien hoeveel ton er is vervoerd en grofweg weet hoeveel ton product in de schuur ligt. Het weegsysteem is ook vooral handig bij het vervoeren van compost en vaste mestsoorten.
Meer video's op het Agrifoto Youtube Kanaal
REACTIES
mooie serie Niels. Aslast van ongeveer 13,5 ton???? Heb het opgezocht en volgens de wet mag je aslast van een niet aangedreven as max 10 ton, voor een aangedreven as 11,5 ton en voor een as onder een werktuig max 12 ton in Nederland zijn. De kiepers mogen dus officieel NIET over de openbare weg?????????? Maar ja er zal wel niet op gehandhaafd worden. Gelukkig.
Mag je de assen van de trekker er ook bij optellen of geldt dat alleen voor de wagen?
8 mooie youngtimers zouden niet misstaan. Voor een 1455 is het wellicht een iets te grote vracht maar een 824 turboshift of een 900 gen 1 moet het wel redden.
charel schreef:
8 mooie youngtimers zouden niet misstaan. Voor een 1455 is het wellicht een iets te grote vracht maar een 824 turboshift of een 900 gen 1 moet het wel redden.
Denk dat het lastiger wordt om 8 chauffeurs te vinden die het hele seizoen daarmee willen rijden.
VOEG EEN REACTIE TOE
U dient ingelogd te zijn om te kunnen reageren. Vul hieronder uw gebruikersnaamen wachtwoord in of registreer u als lid op Agrifoto.