FOTO'S UIT DE OUDE DOOS VAN: LANDBOUWMECHANISATIE - 1957 III
Door Niels in Ingekomen Foto's, zondag 17 januari 2021 14:00
We sluiten het jaar 1957 af met een fotoreportage van de laatste 2 maanden. Daarin is niet alleen aandacht voor de landbouwmechanisatie. Ook wordt aandacht aan sloten baggeren en aan grondverzet met bulldozers besteed.
Het reinigen van sloten op de voorpagina in november.
De nieuwe Jacoby veldspuit uit Duitsland.
Deze fabrikant levert ook een model voor in de driepuntshef.
Een landbouwer uit de Haarlemmermeer heeft een eenvoudige loofklapper uitgevonden voor aan zijn Ferguson FE 35. De aftakas-gemonteerde riemschijf wordt 90 graden gedraaid. Door er 2 kettingen aan te monteren wordt het loof geklapt. “Het lijkt ons noodzakelijk dat ten aanzien van de veiligheid enige voorzieningen worden getroffen”, schrijft de redactie van het blad.
In de omgeving van Beltrum is deze Menck SR 53 schürfkübelraupe ingezet. Deze machine is een combinatie tussen een bulldozer en een scraper.
In de stand om te lossen. De machine heeft een 6-cilinder Deutz motor die 120 pk levert.
Tijdens het werk als bulldozer. In de bak past 6,5 kuub grond.
De greppelschuif van de firma Nota uit Sint Nicolaasga aan het werk.
Tijdens een aardappelrooidemonstratie in Engeland werd deze Whitsed aardappelrooier met kluitenscheider getoond.
De Deense Tekla met een schuim omhooglopende kluitenscheiderband.
De kluitenscheider van het NIAE. Een ronddraaiende schijf met een goot voor de aardappelen. De kluiten en stenen worden er vanzelf afgeschoven.
De Shotbolt kluitenscheider. De aardappelen en kluiten komen op een schijf voorbij. De aardappelen rollen naar binnen en de kluiten worden naar buiten geworpen.
Na veel ontwikkelen en experimenteren heeft de Fa. Mulder uit Termunten en Kampen hun spitmachine gedemonstreerd. Deze is uitgevonden door A. Horowitz uit Amersfoort, bekend o.a. van het Philips scheerapparaat.
De machine werd in oostelijk Flevoland op de prille polderklei gedemonstreerd. Een zware rol regelt de diepte. De machine werkt 1,80m breed.
Het Max Planck Instituut uit Bad Kreuznach heeft de trekker van de toekomst samengesteld. Deze heeft stuurschakeling, een eenvoudige bediening en veel zicht.
De trekker is met een 15 pk Boxermotor uitgerust onder de zitting. Deze is horizontaal verstelbaar. De 2 achterbalken zijn hydraulisch bedienbaar en de trekhaak en trekbalk zijn te monteren.
Centraal Bureau demonstreert in ons land de nieuwe Ritscher Friesland slootreiniger.
Met een draadspindel kan het talud worden versteld. Een vermogen van 30 pk is voldoende.
De machine is, ten opzichte van andere modellen, lichter en kleiner gebouwd. De bagger wordt niet over het land gespoten.
De International Drott TD 9 laadschop in gebruik als scraper. IH importeur H. Englebert uit Voorschoten demonstreerde deze machine in Nederland.
De machine heeft 4 verschillende functies.
De IH TD 18 als bulldozer aan het werk.
Arbeidsbesparing en de arbeidsfilm heeft vaak de aandacht van LM. Het combineren van bewerkingen levert minder sporen en een betere kwaliteit. We zien een Fordson Major aan het werk.
Het machinaal aardappelen poten op 75cm met een Ferguson TE 20.
De aardappelverzamelrooier met volgwagen aan het werk.
De kleine baggersleep van Hayette en De Ridder.
Een baggersleep voor een lage wal.
Ferguson egaliseerschuif aan het werk.
Op een boot geplaatste grijperkraan van Voorthuyzen.
Op basis van een Franse Billiaert en De Bruyne bietenrooier heeft de heer A. Ramondt uit Sluiskil naar eigen inzicht een bietenrooier gebouwd. Als basis dient een Farmall.
De nieuwe Atlas no. 320 kraan geïmporteerd door Hans van Driel.
Hueber graslader die B.B.O te Oosterbeek importeert.
Kemper stalmeststrooier. De mest wordt kapot gefreesd door een trommel.
In het zuidwesten van het land en de ingepolderde gebieden is de maaibinder bijna een museumstuk anno 1957. Echter, in veel andere gebieden is dit zeker niet het geval. De redactie trof zelfs deze 40 jaar oude Almania paardebinder nog aan het werk.
De Aros trekkerbinder. Een driedoeksbinder met 4,5 voet werkbreedte.
De McCormick snelbinder die vanaf de trekker is te bedienen. In dit geval een DLD 2?
Bautz Universal driedoeksbinder met een vlakke bindtafel.
JF frontbinder op een demonstratie in Wanroy. Let ook op de hoogte van het graan! Deze komt ver boven de Ferguson trekker uit.
De JF paardebinder leverde tijdens een demonstratie in Ter Apel goed werk af.
REACTIES
Door chrisknijnenburg op zondag 17 januari 2021 17:58
Ik vind de oude doos foto's van LM altijd erg leuk om te zien. Mooi hoe de eerste ontwikkelingen voor de dag komen.
Mooie reeks weer.
Mooie reeks weer.
Door Verplanke op zondag 17 januari 2021 18:08
Prachtig weer om die ontwikkelingen van vroeger te zien. Die McCormick trekker voor de binder is een DLD2 tweecilinder 14 pk diesel.
Door Niels (Administrator) op zondag 17 januari 2021 20:41
Bedankt Marc.
VOEG EEN REACTIE TOE
U dient ingelogd te zijn om te kunnen reageren. Vul hieronder uw gebruikersnaamen wachtwoord in of registreer u als lid op Agrifoto.